Fotobudka w Bydgoszczy

fotobudka bydgoszcz

Fotobudka to mówiąc najprościej urządzenie do samodzielnego wykonywania zdjęć, które są od razu drukowane. W tradycyjnej formie jest to kabina ze specjalnie przygotowanym aparatem fotograficznym, wnętrze której zasłaniane jest kotarą. Po wciśnięciu przycisku start, następuje proces robienia zdjęć, a następnie ich drukowanie. W przypadku nowoczesnych, cyfrowych fotobudek drukowanie zdjęć trwa zaledwie kilkanaście sekund. W fotobudkach starszego typu, drukowane były zazwyczaj 4 zdjęcia w jednym rzędzie, w formie paska o wymiarach 40 na 205 mm. Obecnie, w fotobudkach cyfrowych są to też 4 zdjęcia, ale w większym formacie bo 10 na 15 cm, drukowane w dwóch rzędach.

Fotobudki znane są w wielu krajach. Dużą popularnością cieszą się we Francji (wie o tym każdy, kto oglądał „Amelię”), Wielkiej Brytanii, Japonii. Największą popularnością, cieszą się natomiast w Stanach Zjednoczonych, gdzie wykorzystywane są głównie w celach rozrywkowych. W Polsce fotobudka w tradycyjnej formie jest mało popularna. Ale za to fotobudka zyskuje coraz większą popularność na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych. Bydgoszcz, Gdańsk, Opole, Zamość – niezależnie od miasta i regionu, fotobudka jest atrakcją bardzo lubianą.

Idea fotobudki na imprezy jest bardzo prosta – goście robią sobie zdjęcia w śmiesznych przebraniach (np. kapeluszu kowbojskim, ogromnych wąsach, czy wielkiej peruce). Zdjęcia drukowane są w co najmniej dwóch kopiach – jedną wkleja się do specjalnie przygotowanego albumu, drugą goście zostawiają sobie na pamiątkę.